POSTER_WEB_1920.png

Jest rok 2061.

 

 97% obszarów zielonych uległo całkowitemu zniszczeniu. Większość rzek, mórz oraz 1/3 oceanów wyschła. Pył z licznych pożarów i zanieczyszczenia wydalane z fabryk, osiadają w dolnych warstwach atmosfery, co w połączeniu z deficytem wody skutkuje radykalnym zwiększeniem zachorowań, szczególnie dróg oddechowych.

 Technologia rozwija się w zawrotnym tempie. Ludzkość używa energii pozyskiwanej z wiatru dla zabezpieczenia światła w nielicznych miastach, ale warstwa pyłu znacząco utrudnia przepuszczanie promieni słonecznych, przez co planeta powoli zapada we wszechobecny mrok.

 Stary najemnik Adam wędruje przez życie, od zlecenia do zlecenia. Jego jedyny cel to ciepły kąt obok lasu, na który od dłuższego już czasu zbiera pieniądze. Wykonując kolejne zlecenie poznaje dziewczynę, która zmusza go do przemyśleń dotyczących priorytetów, w otaczającym go świecie.

O PROJEKCIE

Scenariusz do filmu "Rozkwit Zimowy" zrodził się na początku 2020 roku, w głowie reżysera - Ivana.

 

Jak wygląda świat, w którym lasy już nie płoną, bo zwyczajnie ich już nie ma, a natura nie jest już ogólnodostępnym dobrem, tylko towarem - tak drogim, że stać na niego tylko nielicznych?

 

Ile jest w stanie zrobić człowiek aby zbliżyć się do namiastki normalnego życia, zieleni otaczającego nas świata, wspomnień z dzieciństwa?

 

Sam temat oraz skutki katastrofy ekologicznej powinny być nam znane i bliskie, jednak wciąż doprowadzamy nasz ekosystem na skraj załamania, a konsekwencje naszych działań są coraz bardziej widoczne. W 2019 roku pożary w Australii wstrząsnęły całym światem. W kwietniu zeszłego roku w ogniu straciliśmy 5000 ha Biebrzańskiego Parku Narodowego. Takie wydarzenia, których jest coraz więcej, zmuszają nas do przemyślenia pewnych wartości oraz zastanowienia się nad ciążącą na nas, jako ludziach, odpowiedzialnością.

Dramat ekosystemu stanie się wkrótce dramatem ludzkim. Chcemy zwrócić uwagę: do czego mogą prowadzić nasze, jako ludzkości, działania i jak okrutna będzie to dla nas przyszłość? 

 

Jak człowiek może walczyć z konsekwencjami swoich czynów, i jak przyroda może zwyciężyć z człowiekiem?

Zmiana jest coraz bliżej. My ją sobie wyobrażamy. 

  • Szary Instagram Ikona
  • Szary Ikona YouTube

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OBSADA

TADEUSZ

RATUSZNIAK

ANNA

PALIGA

WALDEMAR

DZIWNIEL

MAJA

ADAM

SALOMON

OPIEKA ARTYSTYCZNA

MAREK BRODZKI

Reżyser m.in. filmu fabularnego i serialu „Wiedźmin”, serialu „Miasteczko” (TVN). Producent kreatywny serialu “Szpilki na giewoncie”. II reżyser współpracujący m.in. z S.Spielbergiem, A. Wajdą, R.Polańskim, V. Schloendorffem. Współpracował z niemiecką TV ZDF dla której zrealizował wiele filmów jako reżyser części fabularnej w dokumentalnych filmach ZDF. Zrealizowany z jego udziałem film „Dramat Drezna” otrzymał nagrodę Emmy Award 2005.

ANDRZEJ JAROSZEWICZ

Operator Filmowy od 1977 roku, absolwent Wydziału Operatorskiego PWSTiF w Łodzi, członek Związku Polskich Artystów Fotografików. Konstruktor i wykonawca urządzeń do zdjęć specjalnych (samochodowych oraz lotniczych). Współzałożyciel Stowarzyszenia Autorów Zdjęć Filmowych. Współpracował z m.in. Jerzym Kawalerowiczem, Andrzejem Wajdą i Andrzejem Żuławskim. Laureat m.in. “Złotej Żaby” Złotego Krzyża Zasługi. Od 2004 członek „Europejskiej Akademii Filmowej” i „Polskiej Akademii Filmowej”. Od 2005 (dwie kadencje) rzeczoznawca Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, od 2008 (dwie kadencje) członek Rady Programowo – Naukowej Filmoteki Narodowej. W 2016 otrzymał medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

JACEK ROKOSZ

Doktor sztuki filmowej, absolwent łódzkiej filmówki, z wykształcenia reżyser filmów animowanych. Wykłada na macierzystej uczelni oraz na Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie. Współtwórca efektów specjalnych do filmu „Piotruś i Wilk” (Oscar). Współpraca reżyserska filmu animowanego „Świteź”. Pomysłodawca i realizator ogólnopolskiej akcji filmowej „Najgorsze filmy świata” (festiwale filmowe: Transatlantyk Poznań 2010–2013, FFK Katowice 2002–2014, Kino Muranów Warszawa 2009–2014). 

ZAUFALI NAM

LOGO_MURASPEC.png
LOGO_PV.png
LOGO_MUNKA.png
LOGO_HELIO.png
lighthouse-logo-retina.png
LOGO_PISF.png
LOGO_TESLA.png